This morning the added hour meant early morning grocery shopping was a breeze! I drove the fifteen minutes to Wegmans. On the way I passed by plenty of other grocery stores in fact there are at least ten closer. I sometimes at other stores including Aldi, but during school lunch season I go to Wegman’s because of these… 


That’s right raspberries. My kids would certainly be on a pack a day habit, but I limit them to avoid financial ruin. Luckily these beauties are only $3.99 a pack now. So for many reasons we go to Wegmans, but my number one reason is for raspberries. 


Comments

Because of These I Shop There — No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *